Silinebilir Boyalar ile İlgili 5 Önemli Bilgi

Evlerimizi veya iş yerlerimizi badana boya yaptırmak hem oldukça masraflı, hem de zahmetli bir iştir. O yüzdendir ki, bir kez karar verip boyatınca bu uzun süre dayansın isteriz. Ancak duvar boyası da evin diğer kısımları gibi tozu kiri çeker ve zamanla rengi de değişebilir. Duvar boyaları kirlenince oluşturdukları eskimiş ve yıpranmış görünüm tüm odanın havasını olumsuz yönde değiştirir. Normal duvar boyaları silinince renkleri atar ve temizlik yapmak isterken daha kötü sonuçlara yol açılabilir.

Ne yazık ki her boya temizlenmeye uygun değildir. Buna çare olarak günümüzde silinebilir boya çeşitleri kullanılmakta ve birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Suyu ve kiri itme özelliği ile öne çıkan silinebilir boyalar zengin renk seçenekleri ve sağlığa zararı olmaması nedeniyle de çoksatılan boyalar arasında bulunuyor. Özellikle leke tutmayan silinebilir boyalar, çocuklu aileler için oldukça büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

Silinebilir Boya Kullanmanın Avantajları

  • Temizlenebilir olması, uzun süre kullanılmasını sağlar.
  • Evinizde küçük çocuğunuz varsa, duvarı boyası lekeledi diye korkmanıza gerek kalmaz kolayca temizlenir. Boya lekesi, yemek izi, el izi gibi izler kolaylıkla silinebilir.
  • Silikonlu yapıları olduğundan, silinebilir boyalar renkleri daha bir canlı gösterir.
  • Duvarda çatlama ve kabarma yapmaz.

 

Silinebilir Boya Fiyatları Hakkında

Silinebilir boya fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Örnek verecek olursak, 20 kg ‘ lık silinebilir boya fiyatı 170tl -500 tl arası değişen fiyatlara satılıyor. Tabii burada kalite önemli olduğundan, biraz daha pahalı da olsa bildiğiniz ve güvendiğiniz markaları seçmekte yarar var. 20 kg boya genelde en kullanışlı ve  en çok satılan olsa da, daha küçük miktarlarda ambalajlanmış şekilde alabilirsiniz. Küçük ambalajlar da firma ve indirim zamanına göre 35tl civarında fiyatlardan başlayıp yine marka, kalite, çeşit farkına göre yükselebiliyor.

 

Silinebilir Boya İle Boyanmış Duvar Nasıl Temizlenir?

Silinebilir boya ile boyanmış duvarlarınızı temizlemek için öncelikle bir kovaya ılık su koyun. Bulaşık deterjanı ile köpürtün. Süngerin tel olmayan kısmı ile veya bir temizlik bezi ile hafifçe silin. Her ne kadar silinebilir boya da olsa, kaba hareketlerle ve çok güç kullanarak bastırarak silmekten kaçının.

Püfnoktası: Önceden odaya kaynar su dolu bir kova bırakıp camları ve kapıyı kapatıp biraz bekleyin. Bu işlem, inatçı kirleri yumuşatacaktır. Böylece silme işlemine başladığınızda, duvardaki kirin daha kolay temizlendiğini farkedeceksiniz.

Sonuç:

Sonuç olarak silinebilir boyalar temizlenme özellikleri, zengin renk çeşitleri, uygun fiyatları ile diğer boyalara göre bir adım öndedir. Evinizin temiz durmasına özen gösteriyorsanız ve bir kez uyguladığınız boyayı uzun bir süre kullanmak istiyorsanız siz de tercihinizi silinebilir boya çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz.

TÜM ÜRÜNLER