200.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

İZOCOLOR.COM.TR NEDIR & NASIL KURULMUŞTUR ?

Firmamız 2000 yılında, İZOYAPI İZOLASYON ve YAPI MALZ. İNŞ. TAAH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. olarak Mersin de Ferman Kayma tarafından kurulmuştur. İlk yıllarında Isı-Su-Ses izolasyon ürünleri, Yapı Kimyasalları, Asma tavan malzemeleri, Çatı kaplama malzemeleri, Alçı sıva, Alçıpan, İç ve Dış cephe boya malzemeleri, bina güçlendirme ürünleri, epoksi zemin kaplamalarının toptan ticaretini yaparak Türkiye’nin sayılı markalarının arasında yerini almıştır.

2003 yılında “İZOPİYER” markası ile Alçısız Kartonpiyer üretimine geçerek büyük bir atılım yapmış inşaat sektöründe büyük bir çığır açmıştır.Bu üretim şekli sayesinde bir insan tek başına bir dairenin kartonpiyer ini eliyle taşıyabilmektedir. Hafif olması ve yer kaplamaması ile navlun maliyetinin çok az olması sayesinde ilk üretim yıllarında tüm Türkiye de İZOPİYER markası ile bayilikler verilmiştir.

Sürekli yenilik arayışı içinde olan ve devamlı ARGE çalışmaları yapan firmamız, kısa süre sonra dış cephede kullanılmak üzere EPS’den imal edilen dekoratif ısı yalıtım levhalarının ve cephe süslemelerinin üretimine başlamıştır.Osmanlı ve roma mimarisinde kullanılan dekorasyonların günümüz teknolojisi ile yapılması neredeyse imkansız hale geldiği bu dönemde “İzopiyer” dış cephe ürünleri ile benzer cepheler çok daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Yüksek danste EPS ile her türlü hava şartlarına dayanıklı akrilik kaplamayı birleştirerek ; hafif-uzun ömürlü-kolay ve hızlı uygulanabilen-uygun fiyatlı hem dekoratif görünüm hem ısı yalıtımı sağlayan çok avantajlı ürünler imal edilmiş ve edilmeye devam etmektedir.

2015 yılında şirket büyütme hedefi doğrultusunda İZOYAPI YALITIM AMBALAJ İNŞAAT ve TİC. A.Ş. olarak yola devam etme kararı alınmıştır.

DAHA SONRALARINDA İSE Kurucu/Şirket Sahibi "Ferman Kayma" IZOCOLOR & DECOBRICK adı altında boya ve izolasyon bölümlerinide kurmuştur.

Tamamen Yerli Türk Malı Üretim Olarak Piyasaya Sürülen Ürünler Kısa Zamanda Markalaşmış ve Ustaların Tercihi Olmuştur. 

 

IZOCOLOR.COM.TR NEDIR ?

İstanbul’da 1978 yılında ustalık ile temelleri atılarak hem uygulama hemde üretim alanında edinilen tecrübeler neticesinde 1988 yılında Ufuk Boya Ticaret’i kurarak Mersin’de önemli projelere imza attıktan sonra uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmalarından sonra 2017 yılında Myd Kimya Boya San. ve Tic. Ltd. Şti‘yi kurarak İZOCOLOR markası ile İç ve Dış Cephe su bazlı boya üretimine başladık.

Sürekli yenilik arayışı içinde olan ve devamlı ARGE çalışmaları yapan firmamız, kısa süre sonra dış cephede kullanılmak üzere EPS’den imal edilen dekoratif ısı yalıtım levhalarının ve cephe süslemelerinin üretimine başlamıştır. Osmanlı ve roma mimarisinde kullanılan dekorasyonların günümüz teknolojisi ile yapılması neredeyse imkansız hale geldiği bu dönemde “İzopiyer” dış cephe ürünleri ile benzer cepheler çok daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Yüksek danste EPS ile her türlü hava şartlarına dayanıklı akrilik kaplamayı birleştirerek ; hafif-uzun ömürlü-kolay ve hızlı uygulanabilen-uygun fiyatlı hem dekoratif görünüm hem ısı yalıtımı sağlayan çok avantajlı ürünler imal edilmiştir. Sonrasında EPS ve Boya grubunu birbirinden ayrılarak daha güçlü yatırımlar yapılmış ve İZOCOLOR tamamen MYD Kimya Boya San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesine alınmıştır.

İzocolor Boya sektörde farklı bir çizgi ile kulvarda yerini alarak kaliteden ödün vermeden ve önündekileri taklit etmeden ilerleyecek şekilde “İzi Kalır “ sloganıyla gelişmeyi hedefleyerek yola çıkmıştır.

Dinamik, tecrübeli ve vizyon sahibi çalışanları ile birlikte yarınlara emin adımlarla ilerleyen ve kendisini yenileyen İZOCOLOR Boya , sadece ulusal pazarda lider olma misyonu ile hareket etmeyip, yeni açılımlar ve yaptığı yatılımlar sayesinde uluslararası pazarlarda Türk sermayeli boya ve kimyasal üreticisi kimliği ile de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmaya devam etmektedir. Özverili bir çalışmayla altyapı yatırımlarına ve proje bazlı taahhüt işlerine devam eden firmamız, kurumsal olarak da kısa sürede büyük projelere imza atmış ve içinde yer aldığı sektörde konusu ile ilgili görüşü alınması gereken, akılcı çözüm önerileri sunan bir başvuru merkezi haline gelmiştir. Saygılarımızla,

 

Özverili bir çalışmayla altyapı yatırımlarına ve proje bazlı taahhüt işlerine devam eden firmamız, kurumsal olarak da kısa sürede büyük projelere imza atmış ve içinde yer aldığı sektörde konusu ile ilgili görüşü alınması gereken, akılcı çözüm önerileri sunan bir başvuru merkezi haline gelmiştir.

Saygılarımızla,


0

0

0

0
UZMANLIKLARIMIZ
Yaptığımız işler ile ilgili tüm beceri ve beceri puanlarımızı aşağıdan görebilirsiniz.
Boya Üretim Becerimiz %99
Macun Üretim Becerimiz %90
Yalıtım Becerimiz %90
Dekorasyon Becerimiz %94
Mantolama Becerimiz %98
Strafor Becerimiz %96
Duvar Paneli Becerimiz %92
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın