En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri sayesinde siz de eviniz için en uygun dekorasyon tarzını yakalayabilirsiniz. Mat duvar renkleri ya da parlak duvar renkleri kullanmanın temelinde dekorasyon uyumu yatmaktadır. Bunun yanında iç cephede her bir oda dekorasyonuna arklı renk alternatifleri ile de yaklaşabilirsiniz. Bu renk alternatiflerini belirleyen birtakım parametreler de vardır. Bunların başında odanın gün ışığından faydalanma derecesi gelmektedir. Gün ışığından yeteri derecede faydalanan odalar için daha fazla iç cephe boya seçenekleri sunulurken gün ışığı etkisinin az olduğu odalarda ise açık renkli boyalar ile sınırlı bir renk tercihi söz konusudur. Özellikle dar ya da geniş mekan ayırt etmeksizin ev boya renkleri kum beji tercihinin oldukça ön planda olduğunu gözlemlemekteyiz. Bunun sebebi kum beji sayesinde istenilen dekoratif algının rahatlıkla oluşturulabilmesidir.

En Çok Tutulan Boya Renkleri

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri arasında açık renkli olanların tercih edildiğini görmekteyiz. Beyaz renk ve türevlerinin oldukça sıklıkla kullanılması beyazın birçok renk alternatifi ile dekoratif düzenlemede kullanılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanında pastel renklerin açık tonları da beyaza alternatif olarak kullanılabilecek renkler arasında yer alır.

İç cephe boya seçenekleri belirlenirken iki parametrenin çok daha etkili olduğunu görüyoruz. Bunlardan birincisi kişisel zevklerinizken bir diğeri de oda içerisindeki mobilya dekorasyon renklerinin dağılımıdır. Bu iki ölçütü dengeli bir şekilde kullanarak seçim yaptığınızda dekorasyon uygulamasından hem mutlu olursunuz hem de istediğiniz dekoratif kaliteyi yakalamış olursunuz. Bu ölçütlerden birinin ağırlıklı olması sebebiyle mutlaka eksik bir dekorasyon uygulaması ile sonuçlanacak boya tercihi ortaya çıkacaktır.

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri konusunda yaptığınız seçimleri isterseniz her oda için ayrı ayrı değerlendirerek farklı boyalar kullanabilirsiniz. Dilerseniz de tek boya rengi ile bütün iç cephe rengi seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu tercihlerde odalarda kullanacağınız mobilyaların tarz, kumaş deseni ve rengi de etkili olacak unsurlar arasındadır.

TÜM ÜRÜNLER