Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Fikirleri

Doğru duvar boyası renklerini seçerek evimize ayrı bir hava katabiliriz. Bu yazımızda evimizi aydınlık göstermek için aydınlık gösteren duvar boyası önerileri bulabilirsiniz.

Duvarları boyamak, dekorasyonun yanı sıra kültürümüzde temizlik anlamı da taşıyor. Başka bir eve veya ofise taşınmadan önce ilk adımımız duvarları boyamaktan geçiyor. Duvarları boyamak taşınmanın her evresinde kendini bu kadar ön plana çıkarmışken renk seçimi de önemli bir rol oynuyor.

Aydınlık gösteren duvar renkleri arasında genellikle açık tonlar bulunuyor. Pastel renk tonları da çoğunlukla dekorasyonun genel havasına göre tercih edilebiliyor. Ev dekorasyonlarında en yaygın kullanılan renklerin başında kum beji, gri, istiridye, şampanya, ekru, fildişi ve krem tonları geliyor. Aydınlık göstermesinin yanı sıra kültür olarak da özümsenmiş bir renk olarak görülen bu tonlar, hemen hemen her tarza eşlik ediyor. Yeni yapılmış binalarda da bu renk ile sıkça karşılaşmak mümkün… Özellikle kum beji tonlarının tüm mobilyalar ile uyumlu olduğu düşünülüyor. Dekorasyonlarda sade bir etki uyandıran bu renkler, dingin bir dekorasyon oluşturmamıza yardımcı oluyor.

Grinin tonları ise salon ve oturma odası dekorasyonlarında daha ciddi bir hava yaratmaya yardımcı oluyor. Ancak sıradan renklerden sıyrılmak istiyorsan ve karanlık bir alan yaratmak istemiyorsan mavinin ve yeşilin açık tonlarını tercih edebilirsin. Mavi tonları genellikle huzur veren bir renk olarak tanımlanmaktadır. Özellikle yazlıklar ve çocuk odaları için olmazsa olmaz renk tonları arasında yer alır. Salon ve oturma odası dekorasyonlarında da son yıllarda karşımıza sıkça çıkan açık mavi tonları dekorasyonlarda yumuşak etkiler bırakıyor. Aynı zamanda enerjik bir etki yaratan mavi tonları iç mimarlar tarafından da önerilen renklerin başında yer alıyor. Deniz kabuğu rengi de yine dekorasyonları aydınlık gösteren tonlar arasında bulunuyor. Daha çok minimal tasarımlarda karşımıza çıkmış olsa da koyu bir renk ile aynı odada kullandığında güçlü bir etki oluşturabiliyor. 

 

Dekorasyonunda alışılmışın dışında duvarlara sahip olmak istiyorsan iki farklı rengi bir arada kullanabilirsin. Deniz kabuğu rengi ile koyu yeşil, koyu mavi, sarı, mor ve toprak rengi gibi koyu renkleri birleştirebilirsin. Salon ve oturma odası dekorasyonlarında modern bir algı oluşturmak için odak noktası olarak seçtiğin duvarı koyu renge boyarken diğer duvarları ise deniz kabuğu rengine boyayarak şık bir görünüm oluşturabilirsin.

Yatak odası ve ofis dekorasyonları için ise çoğunlukla ekru tonları tercih edilmektedir. Yatak odası dekorasyonlarında boya seçimi geniş bir yelpazeye sahip olsa da, ofis dekorasyonlarında daha kısıtlı ve belirgin boya renkleri ön plana çıkmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında ise, genellikle beyaz, gri ve krem rengi tonları tercih edilmektedir. Özellikle country tarz mutfak dekorasyonlarında beyaz renk tamamlayıcı özellik taşımaktadır.

TÜM ÜRÜNLER